Bezpieczeństwo nad wodą

11 lipca niżańscy policjanci wzięli udział w otwarciu obiektów rekreacyjno – sportowych nad zalewem „Podwolina” w Nisku. W ramach V edycji ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie w wodzie i nad wodą, zapraszali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

11 lipca nad zbiornikiem wodnym „Podwolina” w Nisku, odbyło się otwarcie kompleksu rekreacyjno – sportowego. Była to doskonała okazja do zainaugurowania działań „Bezpieczne wakacje 2021” i  „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas indywidualnych spotkań przy stoisku niżańskiej komendy, mundurowi omawiali z osobami wypoczywającymi nad wodą zasady bezpiecznej kąpieli i rozmawiali o zagrożeniach, jakie czyhają zarówno na dzieci i dorosłych.

Ponadto funkcjonariusze zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promującym bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.  Ponadto wszystkim zainteresowanym rozdawane były tematyczne broszurki dotyczące najważniejszych zasad bezpieczeństwa nad wodą, ulotki z informacją o konkursie, opaski oraz dla najmłodszych specjalne małe kamizelki odblaskowe. Dzielnicowi niżańskiej komendy asp. Tomasz Wach, oraz asp. szt. Bogdan Cieśla odpowiadali na pytania odnośnie szeroko pojętego bezpieczeństwa w sezonie wakacyjnym. Funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w tej samej komendzie sierż. Katarzyna Pracało przestrzegała przed zachowaniami, które mogą się przyczynić do zagrożenia życia i zdrowia podczas pobytu na kąpielisku, informowała o tym, jak ważna jest edukacja i uwrażliwianie dzieci, by unikały ryzykownych zachowań podczas zabaw w wodzie.

Od początku wakacji na terenie powiatu organizowane są spotkania profilaktyczne adresowane głównie do dzieci i młodzieży. Głównym celem działań jest upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą i zagrożeń, jakie pojawiają się w miejscu relaksu i wypoczynku.

Niecodziennym widokiem dla uczestników imprezy okazał się policyjny patrol konny z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Źródło KPP Nisko