Afrykańskie klimaty

Afrykańskie klimaty11 maja sześciolatki ze stalowowolskich przedszkoli wzięli udział w Miejskiej Bibliotece Publicznej w koncercie afrykańskim, który zagrali: Agnieszka Zdziech i Piotr Brymas.

Uczestnicy koncertu śpiewali piosenki autorstwa naszych gości „Kto zamieszkał w Baobabie”, „Tańczy, tańczy słoń” i „To Afryka jest”, a także poznali instrumenty afrykańskie, takie jak: djembe, afrykańska kora, balafon, klawesy  i kalimba. Muzyka „Pieguni i Brynia” to przede wszystkim odgłosy natury, co zachwyciło naszych uczestników.

Była również okazja spróbować swoich sił w radosnych tańcach afrykańskich, a także poznać ciekawostki o Afryce. Piotr Brymas wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i dzielił się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce. Niemałą atrakcją było rozbijanie bajkowej piniaty ze słodkościami, na bibliotecznym patio. 

Agnieszka Zdziech to pedagog muzyczny, autorka piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas – bębniarz, mistrz gry na instrumentach perkusyjnych, autor wierszy i opowiadań dla dzieci.

Dziękujemy „Biedronkom” z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Misia”, „Poziomkom” z Przedszkola nr 9, „Pszczółkom” i „Motylkom” z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” za zaangażowanie i wspólną zabawę. Muzykom dziękujemy za piękny koncert.

Żródło MBP Stalowa Wola