18-latek doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym – stracił prawo jazdy

18-latek na zakręcie wyprzedzał wyprzedzał samochód osobowy i uderzył w prawidłowo skręcającą w tym czasie ciężarówkę. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy i skierowani wniosek o ukaranie do sądu

Dużo szczęścia miał kierowca peugeota, który dzisiaj przed godz. 8, spowodował kolizję pomiędzy Nowosielcem, a Jeżowem. 18-letni kierowca miał prawo jazdy zaledwie od 2 miesięcy. Swoją niebezpieczną jazdą doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. 18-latek podróżował ze swoją siostrą. Na zakręcie drogi, pomimo zakazu,wyprzedzał inny pojazd osobowy. Jadąc z dużą prędkością nie zdążył wyhamować i na skrzyżowaniu uderzył w prawidłowo skręcający pojazd ciężarowy. 

Peugeot zjechał do rowu. Na miejsce zostało skierowane pogotowie. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Pasażerka peugeota po udzieleniu pierwszej pomocy, została przekazana tacie.  

Z uwagi na niebezpieczną i nieodpowiedzialną jazdę przy złych warunkach drogowych oraz krótki okres posiadania uprawnień, policjanci odstąpili od nałożenia na 18-latka mandatu karnego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy i skierowani wniosek o ukaranie do sądu. 

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

Przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym – używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Źródło KPP Nisko