Złamał nakaz i zakaz. W trybie przyspieszonym trafił aresztu

51-letni mieszkaniec gminy Jarocin dwukrotnie złamał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z rodziną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Mężczyzna został zatrzymany. Po wykonaniu czynności w trybie przyspieszonym, 51-latek trafił do aresztu

W okresie Wielkanocy, niżańscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową na terenie gminy Jarocin, gdzie awanturował się agresywny mężczyzna. Funkcjonariusze nie zastali na miejscu syna zgłaszającej, który dopuścił się naruszenia przepisów kodeksu wykroczeń w postaci złamania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z rodziną oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość 10 metrów, które zostały wydane wobec 51-latka dzień wcześniej.

Następnego dnia, policjanci otrzymali podobne zgłoszenie pod tym samym adresem. Natychmiast udali się na miejsce. Pomimo, że 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin został pouczony o swoich obowiązkach i grożących mu konsekwencjach w związku z nieprzestrzeganiem nałożonych na niego zobowiązaniach w postaci nakazu i zakazu, policjanci zastali go na podwórku spożywającego alkohol. Naruszenie nakazu lub zakazu poskutkowało zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec 51-letniego mężczyzny, którego czeka teraz kara aresztu.

Funkcjonariusze przypominają! Naruszenie nakazu lub zakazu wydanego przez funkcjonariusza na podstawie uprawnień, jakie daje mu ustawa przemocowa, skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń, jakimi są kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Naruszenie nakazu lub zakazu skutkuje też zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

Źródło KPP Nisko