Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” wystąpi w sobotę przed stalowowolską publicznością

Już w sobotę o godz. 17 w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli odbędzie się koncert patriotyczno-maryjny pt. „Bogurodzica”  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Wydarzenie to organizowane jest w związku z uroczystym wprowadzeniem do Bazyliki Konkatedralnej  relikwii  krwi błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” składa się z ponad stu artystów i obejmuje chór, balet oraz orkiestrę. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów i odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach.

Koncert pieśni „Bogurodzica” ku czci Matki Boskiej tworzą pieśni maryjne w opracowaniu Stanisława Hadyny, Romualda Twardowskiego, Janusza Stalmierskiego, Krzysztofa Dziewięckiego. Niezwykły klimat koncertu podkreślają recytacje poetyckich utworów Władysława Bełzy, Zygmunta Krasińskiego, Władysława Syrokomli, Kornela Ujejskiego oraz Juliana Tuwima. W programie znajdują się najsłynniejsze polskie pieśni maryjne, m.in.: „Bogurodzica”, „Serdeczna Matko”, „Matko Piekarska”, „Czarna Madonna”.