Zdarzenie drogowe z udziałem pijanego rowerzysty

Stalowowolscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Stalowej Woli. Kierujący rowerem zderzył się z motorowerem. 36-letni rowerzysta miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed godz. 9, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Brandwickiej w Stalowej Woli, gdzie zderzyć się miał rowerzysta z motorowerzystą.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba pojazdy poruszały się w kierunku miejscowości Rzeczyca Długa. W pewnym momencie kierujący motorowerem rozpoczął wyprzedzanie roweru, wówczas rowerzysta podjął manewr skrętu w lewo, nie sygnalizując go, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Kierujący motorowerem był trzeźwy. Badanie alkomatem rowerzysty wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Cyklista został przewieziony do szpitala na badania. Mężczyzna odmówił jednak udzielania mu pomocy.

Czynności w sprawie prowadzi stalowowolska policja.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Apelujemy o rozsądek oraz o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.