Zatrzymany sprawca włamania

Stalowowolscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu przy ul. Rynek. Okazał się nim 29-letni mieszaniec Stalowej Woli. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 13 tys. złotych. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w Stalowej Woli przy ul. Rynek doszło do włamania do jednego ze sklepów spożywczo-monopolowych. Sprawca podniósł roletę zabezpieczającą okno, a następnie wybił szybę i dostał się do wnętrza sklepu. Jego łupem padły rożnego rodzaju alkohole, papierosy i artykuły spożywcze.

Po przeanalizowaniu materiału dowodowego, na podstawie zabezpieczonych śladów policjanci wytypowali sprawcę i zatrzymali podejrzanego 29-letniego mieszkańca Stalowej Woli. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna jest też sprawcą włamania do samochodu zaparkowanego przy galerii na ul. Chopina i kradzieży z jego wnętrza portfela z dokumentami i pieniędzmi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło KPP Stalowa Wola