Z wizytą u przedszkolaków

Dzisiaj funkcjonariusz niżańskiej komendy spotkał się z dziećmi z przedszkola w Ulanowie. Spotkanie, poświęcone bezpieczeństwu maluchów w trakcie spędzania czasu wolnego, odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dzisiaj st. asp. Bernard Dul opowiadał maluchom, na czym polega praca policjanta i jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Spotkanie miało być przypomnieniem, w jaki sposób unikać zagrożeń i bezpiecznie bawić się na podwórku. Policjant przestrzegał przed niebezpiecznymi zabawami w domu, przypomniał o konieczności trzymania się z daleka od ostrych przedmiotów i urządzeń rolniczych. Dzieci dowiedziały się o zasadzie ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi oraz sposobach postępowania w obliczu zagrożenia z ich strony.

Podczas pogadanki funkcjonariusz zwracał uwagę na ostrożność w kontaktach z obcymi, czy agresywnymi psami oraz postępowaniu w obliczu zagrożenia. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w spotkaniu i same opowiadały o sytuacjach, w których znalazły się w okolicznościach zagrażających ich bezpieczeństwu.

Policjant tłumaczył dzieciom, jak mają się zachować na przejściu dla pieszych, gdy już będą mogły samodzielnie poruszać się po ulicy.

Na koniec wszystkie maluchy mogły usiąść za kierownicą radiowozu. 

Źródło KPP Nisko