Wystawa żywych pająków i skorpionów w Jarocinie

Do 2 lutego  w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie można podziwiać  wystawę żywych pająków i skorpionów.

Wystawa ta zwiedziła  niemalże całą Europę i cieszyła się wszędzie niemałym zainteresowaniem. Jest to działalność w pełni edukacyjna – organizatorzy zapewniają iż celem jest oswajanie ludzi z pająkami oraz uświadamianie o ich roli w przyrodzie.

Ekspozycja będzie czynna  w godzinach od 11.00 do 19.00. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Na wystawie można zobaczyć 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata – Latrodectushasselti – bliskiego kuzyna czarnej wdowy, a także jednego z największych gatunków ptasznika – Theraphosastirmi i liczne skorpiony.

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę.