Wypożycz książkę i pograj na konsoli w bibliotece

Nie lada gratkę przygotowała dla swoich młodych czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. Od teraz, każdy zapisany do biblioteki, może również pograć na konsoli. Urządzenie dostępne jest w Wypożyczalni Książki Mówionej, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

– Korzystanie z konsoli XBOX znajdującej się w zbiorach Biblioteki jest bezpłatne. Z urządzenia  korzystać mogą dzieci od 7. roku życia, młodzież i dorośli. Oczywiście osoby legitymujące się kartą biblioteczną, czyli takie, które zapisały się do naszej biblioteki – mówi Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP.

Z konsoli może korzystać jednorazowo jedna osoba przez 60 minut, a jeżeli gra to umożliwia jednorazowo dwie osoby przez 60 minut. Biblioteka umożliwia korzystanie z konsoli, wraz z grami w godzinach:  poniedziałek – piątek 12:00 – 17:00,  sobota  10:00 – 13:00. W okresie wakacyjnym można korzystać z konsoli XBOX, wraz z grami w godzinach, poniedziałek – piątek 11:00 – 15:00, sobota 10:00 – 13:00. Póki co, w bibliotece posiadamy dwa tytuły FIFA 19 – czyli symulator piłkarski oraz Forza Horizon 4  – czyli wyścigi samochodowe.

Do korzystania z konsoli przez osobę nieletnią, wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego jednoczesna z oświadczeniem o zapoznaniu się z regulaminem korzystania z konsoli XBOX oraz o braku przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z konsoli i gier interaktywnych.

Żródło MBP Stalowa Wola