Wypadek w Turbi

Stalowowolscy policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Turbia. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu audi zderzyło się ze skodą. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W niedzielę po godzinie 16, w miejscowości Turbia, na drodze krajowej nr 77 doszło do zdarzenia drogowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 25-latek kierujący audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej skodzie, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów.

Do szpitala został przewieziony kierowca audi. Uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpieczniej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg.