Wnuczek znęcający się nad własną babcią jest już w areszcie

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował  środek zapobiegawczy w wymiarze dwóch miesięcy aresztu wobec 27-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją 84-letnią babcią. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prześladowanie staruszki miało charakter zarówno fizyczny jak i psychiczny. Wnuczek zakładał sznur na szyję niedołężnej kobiety, groził jej pozbawieniem życia. 

27-letni mężczyzna to mieszkaniec gminy Grębów. Jest on podejrzany o stosowanie przemocy wobec swojej 84-letniej babci. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż sytuacja ta trwała około 8 lat. Wnuk  pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe po czym pastwił się nad własną babcią.  Mężczyzna posunął się nawet do założenia sznura na szyję staruszki i wlokąc groził jej pozbawieniem życia. W wyniku upadku kobieta odniosła poważne jak na jej wiek obrażenia, w tym rozstrój zdrowia.

Policjanci zebrali  w tej sprawie obszerny materiał dowodowy. Za pośrednictwem prokuratury wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego o znęcanie się nad kobietą. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną, kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.