Tylko do jutra trwa zbiórka w ramach akcji “Wigilijny Mikołaj w Szpitalu”

W sezonie świątecznym wiele osób poświęca się na przygotowania do Wigilii i spędzaniu czasu z rodziną. Jednak dla niektórych, a szczególnie dla dzieci hospitalizowanych, ten magiczny czas może być inny. Właśnie dlatego powstała akcja „Wigilijny Mikołaj w Szpitalu”, która ma na celu wniesienie świątecznego ducha do szpitalnych oddziałów dziecięcych.

Inicjatywa ta, zaplanowana jest na 24 grudnia, obejmuje swoim zasięgiem cztery szpitale w Mielcu, Stalowej Woli, Nisku oraz Tarnobrzegu. Inicjator akcji czyli Damian Szpak w roli Mikołaja planuje w towarzystwie żony Anny, która wcieli się w rolę magicznej Śnieżynki, odwiedzić małych pacjentów i ich rodziny, aby choć na chwile poprawić humor w te jednak zepsute dla nich święta, które spędzą poza domem.

Podczas wizyty Mikołaja i Śnieżynki dzieci otrzymają paczki świąteczne pełne prezentów, w których rzecz jasna nie będzie słodyczy, a raczej zabawki które pozwolą im choć na chwile zapomnieć o bólu. Celem tej inicjatywy jest zyskanie uśmiechu dzieci i chwilowego zapomnienia o bólu oraz trudnościach związanych z pobytem w szpitalu. Organizatorzy planują przygotowanie 90 takich paczek świątecznych, bo tyle jest łóżek na oddziałach dziecięcych we wspomnianych 4 szpitalach.

Jak zapowiadają, chcą być przygotowani na każdy wariant, a jeżeli kilka-kilkanście paczek zostanie w mikołajkowym worku to przekażą je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak można pomóc?
Jednak, aby cała akcja mogła się udać, jej organizatorzy szukają wsparcia i zachęcają lokalne firmy do zostania sponsorami i partnerami całej akcji. Utworzona została, również zbiórka społeczna na portalu zrzutka.pl, aby każdy mógł przyczynić się do sukcesu tej akcji. Link do zbiórki 

„Wigilijny Mikołaj w Szpitalu” to społeczna inicjatywa, która przypomina, że święta to czas nie tylko prezentów i rodzinnych spotkań, ale także empatii, pomocy i dzielenia czasu z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.