Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK – zapisz się!

26 – 29 sierpnia 2024
MDK Stalowa Wola
Zapisy poprzez formularz online do 31 lipca 2024 r.

Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią oraz remontem obiektu, miło nam znowu zaprosić muzyków i śpiewaków na Wakacyjne Warsztaty Muzyczne w MDK – edycja 2024!

Odbędą się one w dniach 26-29.08.2024 w ostatnim tygodniu wakacji. Cieszymy się, że znów nasz dom kultury będzie rozbrzmiewał dźwiękami, wydobywającymi się ze wszystkich możliwych do wykorzystania sal, a w koncercie finałowym 29.08 o godz. 18.00 na tarasie MDK usłyszeć będziemy mogli owoce Waszej czterodniowej pracy pod opieką kadry instruktorów, którzy ostatecznie potwierdzili swój udział w składzie:

Kadra instruktorów

Aleksandra Królik / Ewa Niewdana – Hady – klasa śpiewu
Dawid Lewandowski – klasa gitary
Łukasz Kowalski – klasa instrumentów klawiszowych
Marcin Jadach – klasa gitary basowej
Cezary Konrad – klasa perkusji
Daniel Rogowski – klasa saksofonu
Marcin Dyjak – klasa harmonijki ustnej

Swój udział potwierdził również w drugim dniu warsztatów Jacek Królik, który spotka się z gitarzystami na master class.

Wokalistom podczas koncertu towarzyszyć będzie kadra wspomagająca w osobach byłych warsztatowiczów: Mateusza Garbacza (gitara, bas), Szymona Fronia (perkusja) oraz Dobrosława Jabłońskiego (gitara, bas), pracująca pod kierownictwem Marcina Maziarza (instr. klawiszowe).

Szefem warsztatów jest jak zwykle Marek Raduli, wyśmienity muzyk, wirtuoz gitary i pedagog, zaś kierownikiem organizacyjnym warsztatów z ramienia MDK jest Rafał Latawiec – tel. 15 842 09 50 w. 126, r.latawiec@mdkstalowawola.pl

Zasady przyjęcia

Aby zapisać się na warsztaty należy wypełnić formularz dostępny:

TUTAJ

Na warsztaty przyjmujemy dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorosłych, bez względu na stopień zaawansowania i miejsce zamieszkania. Warsztaty są bezpłatne dla uczestników, a organizator nie zapewnia noclegów i wyżywienia w czasie ich trwania.

Cieszymy się z każdego zgłoszenia i z każdej osoby, która zechce poświęcić kilka dni na wakacjach, by wspólnie muzykować, obojętnie czy jest to “stały bywalec” czy też zupełnie nowy warsztatowicz.

Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2024 r. o godz. 24.00. Po zakończeniu naboru lub po wyczerpaniu dostępnych miejsc listy zostaną zamknięte i ogłoszone na tej stronie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Limity przyjęć

Ponieważ w poszczególnych klasach są limity przyjęć – decyduje kolejność zgłoszeń. Po wyczerpaniu limitu, listy są zamykane i publikowane na stronie MDK.  Zgłosić się można tylko do jednej z klas! Możemy przyjąć maksymalnie:

– klasa śpiewu (50 miejsc) – prowadzące: Aleksandra Królik, Ewa Niewdana-Hady

– klasa gitary (30 miejsc) – prowadzący Dawid Lewandowski

– klasa gitary basowej (15 miejsc) – prowadzący Marcin Jadach

– klasa perkusji (15 miejsc) – prowadzący Cezary Konrad

– klasa harmonijki ustnej (15 miejsc) – prowadzący Marcin Dyjak

– klasa saksofonu (10 miejsc) – prowadzący Daniel Rogowski

– klasa instrumentów klawiszowych (10 miejsc) – Łukasz Kowalski.

 

Spotkanie organizacyjne

Odbędzie się ono bezpośrednio przed zajęciami 26 sierpnia 2024 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej MDK, prosimy o punktualność. Sale będą dostępne dla Was od godz. 10.00 w celu zainstalowania niezbędnego wyposażenia (wzmacniacze, instrumenty, itp.).

 

 Rozkład sal dla poszczególnych grup jest następujący:

Wokaliści – sala baletowa II piętro – prawe skrzydło MDK
Gitarzyści – sala baletowa II piętro – lewe skrzydło MDK
Perkusiści – piwnica – sala prób nr 2 – prawe skrzydło MDK
Saksofoniści – pracownia intermedialna I piętro
Pianiści – piwnica – sala prób nr 1 – prawe skrzydło MDK
Basiści – sala konferencyjna – II piętro lewe skrzydło MDK
Harmonijkarze – sala kameralna MDK

 

Godziny rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zajęć

oraz przerwę obiadową – ustalicie po spotkaniu organizacyjnym na pierwszych zajęciach ze swoimi instruktorami. Wieczorami, po zakończeniu zajęć w sali perkusistów będzie można pograć i pośpiewać ze sobą w różnych składach i konfiguracjach – najpóźniej do godz. 21.30 (o tej porze należy opuścić salę). Wszyscy instrumentaliści przynoszą ze sobą własne instrumenty oraz piece i niezbędne okablowanie (w przypadku gitarzystów i basistów) a perkusiści – werbel i pałki. Klawiszowcy prócz instrumentu – dodatkowo słuchawki.

Osoby nieletnie

prosimy przyprowadzać do MDK i odbierać z zajęć. Sale będą do Waszej dyspozycji i można w nich przebywać cały czas, prosimy jednak dbać o czystość i porządek w swoim otoczeniu oraz zwracać uwagę na osoby postronne – by nie wydarzyła się np kradzież. Żadna z sal nie może zostać otwarta i bez opieki, z uwagi na pozostawione instrumenty i sprzęt uczestników oraz MDK. Wychodząc – ostatnia osoba powinna zgłosić to portierowi, który zamknie salę.

 

Koncert finałowy na scenie plenerowej na tarasie MDK

Próby rozpoczną się od godz. 14.00 i potrwają do 17.00 (kolejność prób ustalimy podczas warsztatów z kadrą instruktorską). Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18.00, będzie można wówczas zaprezentować to, nad czym pracowaliście podczas warsztatów.

Jeśli będą jakieś problemy – proszę się zgłaszać z nimi do:

– swoich instruktorów,

– Rafała Latawca – kierownika organizacyjnego warsztatów,

– Marka Radulego – kierownika artystycznego warsztatów.

Będziemy się starać szybko rozwiązać wszystkie te, dotyczące warsztatów.

 

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.


Źródło: MDK Stalowa Wola