Wakacyjne koncerty z cyklu “Dobre Granie Przy Fontannie”

Wakacyjne piątki, godz. 20.00
Taras MDK – wstęp wolny.

Już niebawem wakacje, a z nimi powraca cykl piątkowych koncertów pod nazwą „Dobre Granie Przy Fontannie”. W osiem piątkowych wieczorów, począwszy od 2 lipca, taras Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wypełni się przeróżną muzyką i – mamy nadzieję – również liczną Publicznością. Będzie nostalgicznie, poetycko, szantowo, funkowo, reggae’owo, jazzowo i rockowo. Zawsze stylowo i w klimacie.

Cechą wspólną wszystkich koncertów jest łączność wszystkich Wykonawców z naszym miastem, Stalową Wolą, bądź poprzez miejsce urodzenia, bądź przez prowadzoną tu działalność artystyczną i udział w projektach organizowanych przez Miejski Dom Kultury.

Usłyszymy zatem wykładowców warsztatów muzycznych, od wielu lat prowadzonych w naszej placówce (Marcin Maziarz /  Martyna Puszka-Maziarz, Raduli Squad), uczestników warsztatów, którzy opuścili już nasze miasto lecz grają w różnych składach w swoich nowych środowiskach (Grzegorz Wryk, Dobrosław Jabłoński, Kacper Latawiec z zespołu Pigment), stalowowolan, którzy tworzą muzykę autorską (Marta Kania, Witold Haliniak z The Bartenders) czy Ambasadorów Stalowej Woli w osobach Bartosza Hadały i Konrada Mastyło.

Wszystkie koncerty, począwszy od 2 lipca rozpoczynają się o godz. 20.00 a wstęp na nie jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali dla Państwa 100 miejsc siedzących pod zadaszeniem, ale z pewnością muzykę słychać będzie też dużo dalej niż na tarasie…

„Dobre Granie Przy Fontannie” – edycja 2021

Taras MDK, wakacyjne piątki o 20.00

Wstęp wolny

Wystąpią:

2.07 Martyna Puszka-Maziarz (wokal) i Marcin Maziarz  (instr. klawiszowe) – duet jazzowy  (Lublin)

9.07 Marta Kania z zespołem –  koncert promujący pierwszą płytę pt. „Piosenki wodą pisane” – szanty / poezja śpiewana  (Wrocław)

16.07 – Riders of Deserted Seas – garage rock (Stalowa Wola)

23.07 Joanna Pocica (wokal) i Konrad Mastyło (piano) – „W słowach ślad” – recital Artystów Teatru STU (Kraków)

30.07 Bartosz Hadała Eklectic Band Olszewscy+ koncert jazzowy (Toronto / Bydgoszcz)

6.08Marek Raduli Kwartet – fusion (Lublin / Rzeszów)

13.08Pigment (Stalowa Wola / Warszawa)

20.08 The Bartenders – ska-jazz (Warszawa)


Źródło: MDK Stalowa Wola