W Stalowej Woli odbył się pierwszy ANTYHACKATHON

W Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli odbył Antyhackathon – pierwsze tego typu wydarzenie w Europie, łączące interdyscyplinarne podejście do problemów sektora high-tech. Wypracowane przez ekspertów wyzwania, zostaną wykorzystane w majowym hackathonie SPACESHIELD Hack, organizowanym przez Stalowowolską Agencję Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. w ramach projektu SPACE 4 TALENTS.

Antyhackathon to unikalne wydarzenie poprzedzające hackathon SPACESHIELD Hack, w którym to sami eksperci, zamiast uczestników, spotkali się w celu wypracowania kluczowych wyzwań. Celem wydarzenia był nie tylko rozwój kreatywnych rozwiązań technologicznych, ale także budowanie mostów pomiędzy sektorem publicznym, prywatnym oraz akademickim w obszarach kluczowych dla współczesnej gospodarki i bezpieczeństwa.

– W ramach projektu Space 4 Talents, chcemy tworząc swoją markę pod nazwą SPACESHIELD organizować wydarzenia, które będą przynosiły rewelacyjne rezultaty w postaci prac, które będą tworzone podczas hackathonu. Stąd też pomysł, aby przed hackathonem zorganizować spotkanie w gronie ekspertów, którzy zajmują się branżą kosmiczną i obronną, i są w stanie prognozować, w którą stronie będzie rozwijać się technologia – powiedział Jacek Śledziński, prezes StARR.

Wydarzenie zgromadziło blisko 30 ekspertów z różnych dziedzin – od branży kosmicznej, obronnej, związanej z cyberbezpieczeństwem, aż po nowe technologie. Formuła antyhackathonu okazała się strzałem w dziesiątkę.

– Antyhackathon to świetny pomysł, a wręcz niezbędny do tego, aby zacząć rozmawiać, tworzyć forum dyskusyjne osób i środowisk z różnym doświadczeniem. Takie spotkanie, jak antyhackathon w Stalowej Woli uważam za bardzo cenne – powiedział Robert Nowakowski z Kosmicznej Akademii.

Podczas intensywnej dyskusji i burzy mózgów, specjaliści omówili kluczowe problemy przed jakimi stoją poszczególne branże i opracowali różnorodne zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy właściwego hackathonu w maju. Łącznie powstało ponad 20 wyzwań.

Hackathon SPACESHIELD Hack odbędzie się 24-25 maja w Stalowej Woli i zapowiada się na jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń technologicznych roku. Jeśli chcesz zmieniać świat za pomocą technologii i przekształcić swoje pomysły w realne innowacje – dołącz do pasjonatów, którzy razem tworzą przyszłość. Na wszystkich chętnych czekają wyzwania, współpraca z ekspertami i nagrody, które mogą otworzyć drzwi do nowych możliwości.

Zarejestruj się już teraz (www.starr.pl/spaceshield) i pokaż, co potrafisz!
Najlepsze rozwiązania wypracowane podczas hackathonu będą rozwijane w ramach kreatywnej przestrzeni w Stalowej Woli.

Projekt współfinansowany jest z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu;Rozwoju Regionalnego (ERDF), w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (European Urban Initiative – EUI).
Partnerami projektu są: Miasto Stalowa Wola, Stalowowolska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. (StARR), Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja Polska Innowacyjna, Rebels Valley, Akademia Leona Koźmińskiego i Stowarzyszenie Innspace.