W Przedszkolu Miejskim w Rudniku nad Sanem królował ziemniak !

Pieczone ziemniaki, kiełbaski, wspólna zabawa, a przede wszystkim integracja i uśmiech na twarzach dzieci i rodziców – w poniedziałek na terenie Przedszkola Miejskiego w Rudniku nad Sanem odbyło się ognisko z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. To tutaj ziemniaki stały się pretekstem do wspólnego spotkania i zabawy wszystkich grup przedszkolnych. A gdy piekły się w ognisku dzieci wraz ze swoimi rodzicami z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był
ziemniak. Było m.in. przeciąganie liny, wyścigi w workach, malowanie twarzy, foto budka z ziemniakiem, bańki mydlane, ziemniaczane stworki i wspólne śpiewanie piosenek.
Jak podkreśla dyrektor przedszkola Iwona Markocka, placówka stara się integrować mieszkańców, a podopiecznym zapewnić jak najlepszą zabawę.
– Pobyt na świeżym powietrzu i piękna pogoda zrobiły swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Mam nadzieję, że ten jesienny dzień, pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać – mówi dyrektor przedszkola.