Ukradli portfel starszej kobiecie

Stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli 84-letniej mieszkance Stalowej Woli portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 2500 zł. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu kradzieży. Teraz sprawa trafi do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W miniony czwartek do stalowowolskiej komendy zgłosiła się 84-letnia mieszkanka Stalowej Woli, która poinformowała o kradzieży portfela z zawartością pieniędzy w wysokości ponad 2500 zł. Kobieta zgłosiła, że tego dnia udała się do sklepu na zakupy i po powrocie ze sklepu zorientowała się, że nie ma portfela. Kobieta dodała, że w sklepie znajdował się mężczyzna, którego czasami wspierała jedzeniem lub drobnymi kwotami pieniędzy i że może on mieć coś wspólnego z kradzieżą.

Policjanci podjęli czynności w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 47 lat. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta po wyjściu ze sklepu rozmawiała z 38-latkiem. W trakcie ich rozmowy od tyłu podszedł drugi mężczyzna i wykorzystując nieuwagę kobiety wyciągnął portfel z jej torebki, leżącej na ławce. Policjanci ustalili, że mężczyźni działali wspólnie.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży. Teraz sprawa trafi do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło KPP Stalowa Wola