Uczniowie „Trójki” z wizytą w niżańskiej komendzie

Dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Nisku odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku. Podczas spotkania policjantka opowiadała maluchom, jak wygląda codzienna służba policjantów. Najwięcej emocji wśród uczestników wycieczki wzbudziła możliwość przymierzenia kamizelki przeciwuderzeniowej i kasku, dzięki czemu najmłodsi mogli się poczuć jak prawdziwi policjanci. Na zakończenie wizyty, każde dziecko otrzymało odblaskowa opaskę.

Dzieci ze szkół i przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane radiowozy i oprowadzają ich po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają, czym na co dzień zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest możliwość zobaczenia munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta.

Dzieci ze Szkoły pPdstawowej numer 3 w Nisku, które w minionym tygodniu przybyły z wizytą do niżańskiej komendy, zapoznały się z pracą funkcjonariuszy. Dowiedziały się, kim jest dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych.

Podczas wizyty nie brakowało policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na koniec spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe z logo Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

Źródło KPP Nisko