Stalowowolscy policjanci zajęli II miejsce w Konkursie „Patrol Roku 2024”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zajęli II miejsce w podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2024”. To oni, wraz z funkcjonariuszami z Ustrzyk Dolnych, będą reprezentować garnizon podkarpacki w finale XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, które odbędą się w Słupsku.

Wczoraj, na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu „Patrol Roku 2024”. Rywalizowało w nim 21 par patrolowych z komend powiatowych i miejskich województwa podkarpackiego.

Finaliści konkursu zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, strzelaniu z broni palnej i pokonaniu policyjnego toru przeszkód. Umiejętności uczestników oceniała komisja sędziowska, w skład której wchodzili eksperci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Rywalizacja w turnieju była zacięta. Ostatecznie tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu wywalczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Drugie miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli – st. sierż. Patryk Rzeźnikiewicz oraz st. sierż. Artur Kamiński.To właśnie te dwie pary będą reprezentować podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu, w Szkole Policji w Słupsku.

Puchary i nagrody dla najlepszych par wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka.