Sprawcy kradzieży zatrzymani na gorącym uczynku

W niedzielny wieczór, niżańscy policjanci patrolujący miasto zatrzymali trzech mężczyzn, którzy weszli na prywatną posesję i wywieźli z niej złom o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty wróciły do właściciela.

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z niżańskiej komendy zostali powiadomieni w niedzielę około godz. 20, o kradzieży złomu z jednej z posesji na terenie Niska. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zauważyli świadków zdarzenia, którzy przytrzymywali mężczyznę. Został on ujęty, gdy uciekał z okradzionej posesji, nieopodal ujawniono wózek załadowany złomem. Wśród łupów był m.in. silnik elektryczny oraz metalowy stelaż.

Po wejściu na okradzioną posesję, policjanci dostrzegli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać, wspinając się i przeskakując przez wysokie ogrodzenie. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Gdy ponownie wrócili i sprawdzali teren posesji, zauważyli kolejnego mężczyznę, który próbował się wymknąć, jednak szybko został zatrzymany.

Wartość przygotowanych do wywózki skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę około 1000 zł. Wszystkie przedmioty wróciły do właścicela. Trzej zatrzymani sprawcy to mieszkańcy Niska w wieku 32, 39 oraz 43 lat. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

Źródło KPP Nisko