Sprawca kolizji zidentyfikowany na przejściu granicznym

Dzięki współpracy ze strażą graniczną udało się ustalić tożsamość obywatela narodowości rosyjskiej, który pod koniec sierpnia spowodował kolizję w Jeżowem. Sprawca zgłosił się wczoraj do komendy.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku, kierowca tira w trakcie omijania stojącego na stacji paliw w Jeżowem samochodu osobowego, uszkodził lusterko. W zaparkowanym aucie siedziała kobieta i dziecko. Kierowca w tym czasie był w budynku stacji. 

Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się i odjechał. Świadkowie zdążyli zanotować jego numer rejestracyjny. Pojazd był na rosyjskich tablicach.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od poszkodowanego o kolizji. Z uwagi na to, że pojazd był na zagranicznych numerach rejestracyjnych zwrócili się o pomoc do straży granicznej.

Po upływie 6 miesięcy, kierowca został zidentyfikowany na przejściu granicznym w Terespolu. Funkcjonariusze straży granicznej wręczyli mu wezwanie do stawienia się na komendzie. Wczoraj 49-letni obywatel Rosji zgłosił się do komendy w Nisku, tam wykonano czynności z jego udziałem.

Źródło KPP Nisko