Spotkania z uczniami przed feriami zimowymi

Profilaktyk i dzielnicowi z niżańskiej komendy wykorzystują każdy dzień na prowadzenie w szkołach działań profilaktycznych przed feriami zimowymi. Policjanci odwiedzili cztery szkoły w Nisku i w Hucie Krzeszowskiej. Funkcjonariusze od lat przypominają uczniom o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo.

Od wtorku dzielnicowi asp. Tomasz Wach i sierż. szt. Dariusz Drzymała oraz profilaktyk st. asp. Bernard Dul z Niska uczestniczyli w spotkaniach z uczniami szkół podstawowych. Tematyka poruszana z uczniami klas młodszych dotyczyła bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych, przede wszystkim na wolnym powietrzu. Policjanci omówili, jak powinno się zachować w obliczu załamania tafli lodowej na zbiorniku wodnym i jak nieść pomoc, aby była skuteczna i nie narażała na utratę życia. Wspominali o niebezpieczeństwie zjazdów na sankach z górek usytuowanych w pobliżu ulicy i zasadach organizacji bezpiecznych kuligów. Przestrzegali przed uczestnictwem w kuligach ciągniętych przez traktory czy samochody. 

Z uczniami klas starszych rozmawiali o wadach i zaletach korzystania z internetu. Celem spotkania było omówienie zagrożeń, jakie mogą spotkać użytkownika sieci internetowej. Funkcjonariusze przybliżyli zjawisko cyberprzemocy i przestępczości internetowej, oraz omówili zasady zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z internetu. Podkreślali także zasady odpowiedzialności karnej, z jaką muszą liczyć się osoby dopuszczające się przestępstw w sieci. Przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi osobami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera. Funkcjonariusze tłumaczyli młodzieży, jak ważna jest ochrona własnej prywatności w sieci, ponieważ ma ona ogromny wpływ na bezpieczeństwo internauty.

Na koniec spotkania policjanci życzyli uczniom bezpiecznego i udanego wypoczynku. 

Źródło KPP Nisko