Śmiertelny wypadek w Janowie Lubelskim

W Janowie Lubelskim na DK-19 doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek kierujący samochodem marki Renault Master uderzył w pieszego, który z nieustalonych przyczyn znajdował się na prawym pasie ruchu. Zaleca się zachowanie ostrożności na drodze i noszenie elementów odblaskowych.

Po godzinie 22:00 dyżurny janowskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na DK-19 w Janowie Lubelskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek kierujący samochodem marki Renault Master uderzył w pieszego, który z nieustalonych przyczyn znajdował się na prawym pasie ruchu. Niestety pieszy, 45-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

Bezpieczeństwo pieszych na drodze, nawet w terenie zabudowanym i oświetlonym zależy od ich widoczności. Używajmy elementów odblaskowych, aby być widocznymi dla innych uczestników ruchu, a tym samym dbajmy o swoje życie i zdrowie.