Ruszył System Roweru Miejskiego

Ruszył kolejny sezon Systemu Roweru Miejskiego w Stalowej Woli. Ze względu na sprzyjającą aurę, miasto zdecydowało się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu rowerowego. 

To już VI sezon na rowery miejskie, które stanowią uzupełnienie strategii zrównoważonego transportu miejskiego, jaką Stalowa Wola realizuje konsekwentnie od kilku lat. Rower miejski jest ważną alternatywą dla transportu zbiorowego, pozwala w szybki, tani i ekologiczny sposób przemieszczać się po mieście.

Usługę realizuje dla Miejskiego Zakładu Komunalnego firma Orange Polska&Roovve, która w ubiegłym roku wygrała 4-letni przetarg na obsługę systemu rowerowego w Stalowej Woli.

Warunkiem korzystania z sytemu rowerowego w Stalowej Woli jest zainstalowanie aplikacji mobilnej oraz wniesienie symbolicznej opłaty początkowej dla nowych użytkowników systemu (10 złotych). Podobnie jak w poprzednich sezonach pierwsze 30 minut jazdy jest  darmowe, potem naliczana będzie kwota zgodnie z tabelą opłat.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest aż 150 rowerów na 15 stacjach rowerowych w tym:

  • 135 rowerów standardowych,
  • 10 z fotelikami dla dzieci,
  • 10 rowerków dziecięcych
  •  5 tandemów.
Systemowi roweru miejskiego w Stalowej Woli dedykowana jest strona internetowa:  https://www.stalowawola.bike/

Tegoroczny sezon rowerowy potrwa do 31 października.

Lokalizacja stacji rowerowych w sezonie 2024:
 1. MDK, Plac Piłsudskiego
 2. Park Miejski, ul. Narutowicza
 3. Huta, Rondo im. Solidarności
 4. Jana Pawła II – Górka
 5. Hala Targowa, ul. Okulickiego
 6. Rondo KEN
 7. Bazylika
 8. Błonia Nadsańskie
 9. Osiedle Hutnik, ul. Wańkowicza
10. Siedlanowskiego
11. Czarnieckiego
12. Rozwadów Rynek
13. Park Zimnej Wody
14. Osiedle Piaski
15. Biblioteka

W celu zminimalizowania zniszczeń rowerów, rozbudowana została tabela kar finansowych dla osób dewastujących rowery miejskie. W związku z tym zachęcamy użytkowników do przeczytania regulaminu przez rozpoczęciem wypożyczenia i przypominamy, że instytucją właściwą do kierowania uwag i skarg użytkowników jest infolinia Rovvee, której numer widnieje na tablicach przystankowych stacji rowerowych 22 300 51 19.