Rozmawiali o bezpieczeństwie z dziećmi

Dzisiaj w sali konferencyjnej Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i policjantka z niżańskiej komendy spotkali się z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Spotkanie miało przygotować maluchy na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas jazdy rowerem, bądź korzystania z dróg jako pieszy.

O godz. 9 maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku odwiedziły Niżańskie Centrum Historii i Tradycji, gdzie niżańska komenda wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie z uczniami klas młodszych. 

Spotkanie poprowadził przedstawiciel WORD w Tarnobrzegu Roman Szaro, który w zabawny i pouczający sposób starał się przekazać uczniom rady i wskazówki wykorzystane podczas poruszania się po drogach, ulicach, skwerach i na leśnych dróżkach. 

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się filmiki, które zostały zebrane z kamer kierowców zainstalowanych w pojazdach. Nagrania zawierały przede wszystkim groźne sytuacje wywołane przez pieszych i rowerzystów, zwłaszcza na pasach. Dzieci same się dziwiły, że można być tak nieostrożnym i wybiegać przed rozpędzone samochody lub przejeżdżać na czerwonym świetle.

Na spotkaniu były poruszane tematy związane z prawidłowym wyposażeniem roweru i koniecznością noszenia odblasków przez pieszych, które mogą uratować życie na słabo oświetlonych drogach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski i kamizelki odblaskowe wręczane przez kom. Annę Kowalik z niżańskiej komendy i przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Romana Szaro.

 

Źródło KPP Nisko