Rowerowe dylematy – czyli podpowiadamy jaki rower wybrać

Nadchodzi wiosna a wraz z nią na ulicach pojawia się coraz więcej rowerów.  Dla niektórych to tylko środek transportu, a dla innych życiowa pasja nadająca życiu sens.

Rozpoczynający się sezon jest okazją do zainwestowania w nowy sprzęt, którym dojeżdżać będziemy do szkoły lub pracy, pokonywać długie treningowe trasy lub podróżować po malowniczych terenach. Dlatego też warto wybrać odpowiedni typ roweru, który sprawdzi się w określonych realiach.  Jednym z najpopularniejszych jednośladów jest rower typu City. Idealnie sprawdza się w jeździe po mieście. Jest one bardzo wygodny aczkolwiek nie osiąga sporej prędkości. Często wybieranym typem jest także rower trekkingowy.  Idealnie sprawdza się w terenie. Łączy on w sobie wygodę roweru miejskiego z terenowym charakterem roweru MTB. Miłośnicy długich dystansów zdecydowanie najczęściej wybierają  rower szosowy, który przystosowany jest do pokonywania długich tras w szybkim tempie. Rower MTB przeznaczony jest do pokonywania wymagających tras w terenie. Jest on nieco cięższy od roweru szosowego czy trekkingowego, dzięki czemu jest on stabilniejszy i uodporniony na  trudne warunki terenowe.

Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na zakup jednośladu warto przemyśleć, jaki typ będzie dla nas najlepszy. Ci, którzy nie posiadają roweru i  są niezdecydowani na zakup mogą skorzystać z roweru miejskiego, który już wkrótce pojawi się na stalowowolskich ulicach.

 

Angelika Wielgosz