„ROCKONISKO” W NIŻAŃSKIM „SOKOLE”

Święto muzyki i szczytny cel! W sobotę, 27 stycznia w NCK „Sokół” startuje „ROCKONISKO” – rockowy event, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

WOŚP od ponad 30 lat prowadzi działalność związaną z ratowaniem życia chorych osób. Fundacja Jurka Owsiaka w przeciągu ostatnich trzech dekad zebrała blisko 2 miliardy złotych, które wspomogły wielu  potrzebujących w ich walce o zdrowie. Finały WOŚP od lat przyciągają rzesze darczyńców i wolontariuszy, dzięki którym co roku padają rekordy w ilości zebranych środków. 

 

Tegoroczny Finał odbywający się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, zagra w ostatnią niedzielę miesiąca. A dzień wcześniej, 27 stycznia, o godz. 18.00, w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbędzie się muzyczny event dla fanów cięższych brzmień. Na scenie „Sokoła” wystąpią: Jolly Roger – stalowowolski skład serwujący publiczności energetyczne, metalowe granie oraz  grający żywiołowy street rock’n’roll Fast Fingers z Tarnobrzega. Gwiazdą wieczoru będzie gorlicki zespół Sacrament – reprezentant dynamicznego heavy metalu, który w ubiegłym roku świętował 35-lecie działalności.

 

Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Data: 27 stycznia 2024, godz. 18.00

Miejsce: Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, ul. Tadeusza Kościuszki 9, 37-400 Nisko