Remis Stali Stalowa Wola z Bytovią Bytów

W pierwszym meczu na nowo-otwartym obiekcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej nasi piłkarze zremisowali 0:0 z Bytovią Bytów. Dla naszych piłkarzy był to bardzo ważny mecz, ponieważ po 917 dniach odbył się on na boisku przy ulicy Hutniczej. Licznie przybyli kibice mocno dopingowali naszej drużynie.

Sobotni mecz był emocjonujący. Już od pierwszego gwizdka nasi piłkarze musieli być czujni, ponieważ goście z Bytowa mieli apetyt na strzelenie pierwszego gola. Stalówką starła dotrzymać się im tempa. I tu Szymon Jarosz został zatrzymany w ostatniej chwili przez obrońców. Chwile później dobrą okazję miał Michał Fidziukiewicz – niestety bramkarz Bytovii był szybszy.W  28. minucie kolejnej dobrej okazji nie wykorzystał Piotr Witasik, który minimalnie się pomylił przy strzale głową po rzucie wolnym.  W późniejszych minutach pierwszej połowy spotkanie odbywało się na równym poziomie. Piłkarze zeszli z boiska bez bramek.

W drugiej połowie meczu piłkarze Stali chwilowo się ożywili. Wszystko za sprawą groźnego strzału na naszą bramkę. Na szczęście było to uderzenie niecelne. W dalszej części nie brakowało emocji. W 78. minucie Piotr Zmorzyński celował do bramki ale niestety minimalnie się pomylił i jego uderzenie było niecelne. W 82. minucie Szymon Jopek otrzymał drugą żółtą kartę i nasza drużyna grała do końca w osłabieniu. Końcówka spotkania byłą zdecydowanie najbardziej „gorąca”.  Do siatki naszego bramkarza wpadła piłka – na szczęście nie uznano gola, ponieważ zawodnik Bytowi był na spalonym. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Mroziński, Jarosz, Witasik – Sobotka, M.Płonka (75′ Stelmach), Jopek, Szifer (66′ Ciepiela), Chromiński (66′ Zmorzyński) – T.Płonka, Fidziukiewicz (88′ Śpiewak).

Bytovia Bytów: Gostomski – Deleu, Bąk, Memić, Liberacki – Bielawski (66′ Kwiatkowski), Lech (82′ Giel), Zawistowski, Feruga, Ameyaw (90 +1′ Wolski)- Czubak.

Żółte kartki: Jopek, T.Płonka (Stal) – Ameyaw (Bytovia).

Czerwona kartka: Jopek /82′ – za drugą żółtą/ (Stal).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).