Przekroczyli prędkość – stracili prawo jazdy

Pomimo apeli, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W ubiegłym tygodniu kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

W ubiegły wtorek po godzinie 17 w miejscowości Wólka, niżańscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 118 km/h. Autem kierował 35-letni rzeszowianin. Dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył o 68 km/h.

Z kolei w Rudniku nad Sanem, po godzinie 18, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli peugeota, którego 23-letnia kierująca pędziła 101 km/h w obszarze zabudowanym.

Młoda mieszkanka gminy Rudnik oraz 35-letni kierowca opla stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Oprócz tego, za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowców kolejno mandatami karnymi w wysokości 1500 zł i 2000 zł oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 

Źródło KPP Nisko