Przedszkolaki z wizytą w niżańskiej komendzie

Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Nisku, odwiedziły funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku. Funkcjonariusze opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, oprócz wspólnych pamiątkowych zdjęć, dzieci otrzymały również odblaskowe upominki.

Dzieci ze szkół, a zwłaszcza przedszkoli, chętnie odwiedzają funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują swoim gościom radiowozy policyjne, a także oprowadzają najmłodszych po komendzie. W trakcie zwiedzania, funkcjonariusze opowiadają, czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dla najmłodszych, jedną z największych atrakcji jest możliwość przymierzenia munduru oraz zobaczenia sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta.

Dzieci, które dziś przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą niżańskich policjantów, dowiedziały się kim jest dyżurny i czym się zajmuje, wysłuchały też policyjnych rad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaskowe upominki, nie zabrakło również wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Źródło KPP Nisko