Przed nami Diecezjalny Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „BIESZCZADNIK”

Szczep ZHP ”Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej organizuje Diecezjalny Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „BIESZCZADNIK”. W tym roku w dniach 14-15 czerwca na teren bazy harcerskiej znajdującej się przy Parafii Nawiedzenia NMP w Woli Rzeczyckiej spotkają się harcerze naszej diecezji i nie tylko. Będzie to już 10. jubileuszowa edycja wydarzenia.

Piątek będzie dniem dla harcerzy, którzy już od godziny 16.00 zaczną zjeżdżać na festiwal. Zgodnie z tradycją o godzinie 18.00 odbędzie się msza harcerska po której wszyscy usiądą wspólnie w kręgu ogniska.

W sobotę odbędą się przesłuchania zespołów oraz solistów zgłoszonych na festiwal.  Rozpoczną się one o godzinie 9.00. W przerwie na obrady jury, harcerze będą uczestniczyć w blokach programowych.

O godzinie 17.30 odbędzie się koncert zespołu Nos w Kajak (laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki harcerskiej i turystycznej). Tuż po nim odbędzie się ogłoszenie wyników i koncert laureatów 10. Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „BIESZCZADNIK”.