Prof. Ciołkosz opowie, którędy dawniej płynął San

Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum i Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zapraszają we wtorek 12 września, o godzinie 16.15 do Kafejki Historycznej na II piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, przy ul. Popiełuszki 10. Gościem Kafejki będzie wybitny specjalista w zakresie geografii, kartografii i teledetekcji, pochodzący z Rozwadowa prof. Jan Andrzej Ciołkosz, związany przez wiele lat z Uniwersytetem Warszawskim.

Wielokrotnie w ciągu dziejów Rozwadów był zalewany przez wody Sanu. Potężne powodzie niszczyły miasto i dobytek mieszkańców. Potem rzeka wracała w swoje koryto – ale czy na pewno w to samo miejsce? Najbliższe spotkanie zostanie poświęcone tym zagadnieniom.
Gość Kafejki prof. Jan Andrzej Ciołkosz przedstawi prezentację „Rozwój doliny Sanu i jej obraz na dawnych mapach i współczesnych zdjęciach satelitarnych”. Profesor przyjedzie do nas z Warszawy, gdzie od kilkudziesięciu lat mieszka i pracuje, ale Rozwadów ciągle jest mu bliski. Będzie okazja do pytań i dyskusji, stanowiącej istotę naszych spotkań. A wszystko jak zwykle przy kawie i małym poczęstunku.

Przypominamy, że Kafejkę Historyczną w każdy drugi wtorek miesiąca otwierają Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum i Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. Jest tu miejsce dla każdego, kogo ciekawi historia miasta i regionu. Wstęp wolny.