Praca profilaktyczna niżańskich policjantów podczas wakacyjnych festynów i spotkań

Wakacje w pełni, a od samego ich początku, rozpoczął się sezon imprez plenerowych. Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji – konkursy, ćwiczenia sportowe, ciekawe spotkania, nauka nowych umiejętności i pokazy. To doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji ze społecznością lokalną i ciekawa forma spędzania czasu wolnego. Na wielu tych festynach można spotkać również policjantów, którzy na stoiskach profilaktycznych edukują o bezpieczeństwie i opowiadają o swojej pracy. Policjanci rozmawiają nie tylko z dorosłymi uczestnikami imprez ale i z najmłodszymi.

W minioną niedzielę w Nisku odbyła się impreza plenerowa, podczas której stoisko profilaktyczne miała Komenda Powiatowa Policji w Nisku. Policjantki informowały uczestników imprezy na temat obowiązujących i zmieniających się przepisów ruchu drogowego, a także promowały bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy od policjantów otrzymywali elementy odblaskowe, a także inne materiały profilaktyczne w tym związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Najmłodsi chętnie zabierali ze sobą informatory dotyczące bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą.

Jak zwykle, stoisko policyjne cieszyło sie dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci. Podejmowane dyskusje o obowiązujących i wchodzących w życie nowych przepisach, rozwiały wiele wątpliwości wśród zainteresowanych tym tematem.

Przez całe wakacje, organizowane są spotkania nie tylko podczas imprez plenerowych ale również w lokalnych bibliotekach, świetlicach czy obozach harcerskich. Wszystko po to, aby omawiać kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Źródło KPP Nisko