Potrącenie rowerzysty

Dziś rano tuż przed godziną 7.00 doszło do poważnego wypadku na skrzyżowaniu ulicy Komisji Edukacji Narodowej z ulicą Wojska Polskiego. Samochód osobowy na stalowowolskich numerach rejestracyjnych potrącił rowerzystę.

Na miejsce zdarzenia rozdysponowano dwa wozy straży pożarnej, dwa radiowozy policji oraz karetkę pogotowia. Poszkodowany rowerzysta był przytomny. Został on zabrany do stalowowolskiego szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w tym wypadku zawinił rowerzysta. Wjechał on na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pomimo, iż kierowca samochodu gwałtownie zahamował to rowerzysta wpadł mu na maskę.

Na miejsce zdarzenia wezwano grupę policyjnych techników.  Większa cześć skrzyżowania została zablokowana – występują utrudnienia w ruchu.

W tym samym miejscu godzinę po zdarzeniu doszło do kolizji Forda z Oplem na niżańskich tablicach rejestracyjnych. Jak wynika z relacji świadków w wydarzeniu tym zawinił kierowca poruszający się Fordem. Zjeżdżając ze środkowego pasa uderzył on w pojazd stojący na prawym pasie.