Policyjne działania „Prędkość” na niżańskich drogach

Policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Prędkość”. Mundurowi kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. W wyniku tych działań, funkcjonariusze nałożyli 18 mandatów karnych za przekroczenie prędkości, a jednemu z kierujących grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj od godz. 8, na terenie powiatu niżańskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania, których głównym celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

Podczas poniedziałkowych działań, niżańscy policjanci ruchu drogowego ujawnili 24 wykroczenia – w 20 przypadkach kierujący pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość w związku z czym 18 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a dwie osoby pouczono. Przebadano 50 osób na zawartość alkoholu w organizmie – wszyscy poddani badaniu byli trzeźwi.

Ponadto, jeden z kierujących zatrzymanych do kontroli posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jak się okazało, 40-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a mimo to wsiadł za kierownicę. Męzczyźnie za ten rodzaj przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że bezpieczna prędkość to dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

 

Źródło KPP Nisko