Policyjna wizyta w przedszkolu

Niżańscy policjanci odwiedzili najmłodszych z Przedszkola Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez dzielnicowych pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, niżańska profilaktyk, wspólnie z dzielnicowymi, praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież. Tym razem funkcjonariusze zawitali do najmłodszych z Przedszkola Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku. Gdy tylko stróże prawa pojawili się w drzwiach przedszkola, dzieci od razu zaczęły zadawać im pytania.

Przedszkolaki chciały wiedzieć, na czym polega praca policjanta i co policjant ma przy sobie podczas codziennej służby. Prowadząca spotkanie mł. asp. Iwona Jarosz udzieliła wiele wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Ponadto pokazali, jak zachować się podczas spotkanie z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci mogły zrobić sobie z mundurowymi wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Źródło KPP Nisko