Policjantka rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie

Dziś rano, policjantka z niżańskiej komendy odwiedziła młodzież I klasy technikum w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Podczas spotkania omawiane były m.in. „cyberzagrożenia” w tym zjawisko tak zwanego hejtu w sieci oraz przemocy. Funkcjonariuszka przekazała młodzieży informacje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz obowiązujących zasadach i normach prawnych.

Edukacja o bezpieczeństwie to bardzo ważne zadanie stojące przed policją, które realizowane jest wśród młodzieży i dzieci od najmłodszych lat. Dziś pierwsza lekcja w RCEZ w Nisku, w I klasie technikum ropoczęła się od wizyty policjantki, która rozmawiała z uczniami na temat „cyberzagrożeń”, w tym zjawiska tak zwanego hejtu w sieci oraz rodzajów przemocy w życiu codziennym. Oprócz tego, poszerzona została świadomość młodych ludzi w kwestii odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Podczas prelekcji, policjantka tłumaczyła młodzieży, że internet jest przestrzenią publiczną, w której tak jak w realnym życiu, obowiązują zasady i normy prawne. Kolejna część spotkania poświęcona była kwestii przemocy w życiu codziennym. Omówione zostało samo zjawisko jak i formy przemocy, a przede wszystkim kwestia tego gdzie szukać pomocy i jak reagować w przypadku bycia ofiarą lub świadkiem takiego zjawiska.Ponadto funkcjonariuszka wskazała młodzieży granice pomiędzy wyrażaniem własnych opinii, a obrażaniem innych. Nie zabrakło wspólnych dyskusji na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania na terenie szkoły jak i w czasie wolnym od zajęć.

Uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań związanych z niewłaściwym zachowaniem chcąc dowiedzieć się, jakie są tego skutki i konsekwencje dla osób je popełniających.

Na koniec, policjantka opowiedziała młodym ludziom o pracy policjanta przybliżając tym samym specyfikę zawodu jednocześnie promując wykonywaną  profesję.

 

 

 

Źródło KPP Nisko