Policjant na spotkaniu profilaktycznym w domu dziecka

Funkcjonariusz niżańskiej komendy spotkał się wczoraj z wychowankami Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem. Spotkanie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, zostało zorganizowane w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, który został dofinansowany w 2019 roku z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Spotkanie poprowadził asp. szt. Bernard Dul, który w ciekawy sposób starał się przekazać dzieciom – rady i wskazówki wykorzystane podczas poruszania się po drogach i ulicach. Na spotkaniu były poruszane tematy związane z prawidłowym wyposażeniem roweru i koniecznością noszenia przez pieszych, na słabo oświetlonych drogach – odblasków, które mogą uratować życie. 

Poruszał kwestie konieczności zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przestrzegał przed korzystaniem z telefonów komórkowych w trakcie jazdy rowerem, czy przeglądaniem internetu w telefonie podczas przechodzenia przez pasy. 

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi mogą się spotkać.

Źródło KPP Nisko