Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w miniony piątek, na terenie gminy Jeżowe. 52-latek zranił mężczyznę,ponieważ ten nie chciał mu dać pieniędzy. Teraz mieszkańcowi powiatu niżańskiego grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek po godz. 20, niżańscy policjanci interweniowali w gminie Jeżowe. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego z raną głowy. Jak ustalili policjanci, do mieszkania 70-letniego mieszkańca gminy Jeżowe, przyszedł mężczyzna, który zażądał od niego pieniędzy. Kiedy ten odmówił wydania gotówki, napastnik uderzył go w głowę powodując obrażenia, po czym uciekł z jego domu. Po krótkim czasie funkcjonariusze zatrzymali napastnika, na terenie jednej z miejscowości w gminie Jeżowe.

70-letni zgłaszający trafił do szpitala, a zatrzymany 52-latek usłyszał zarzut dotyczący rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Mężczyźnie grozi teraz kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Nisko