Policjanci rozdawali odblaski

Trwa ogólnopolska akcja Policji „Świeć przykładem – bądź widoczny”. Jej celem jest przede wszystkim uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Wczoraj stalowowolscy policjanci w ramach akcji rozdawali elementy odblaskowe mieszkańcom gminy Bojanów.

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się szybko zapadającym zmrokiem, zmiennymi warunkami atmosferycznymi i ograniczoną widocznością. Wszystko to powoduje, że niechronieni uczestnicy ruchu, w szczególności piesi są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

Wczoraj policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii ze stalowowolskiej komendy rozdawali elementy odblaskowe mieszkańcom gminy Bojanów. Funkcjonariusze przypominali, że nawet niewielki element odblaskowy umieszczony w sposób prawidłowy poprawia naszą widoczność i może uratować nam życie.  

Przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym – piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Źródło KPP Stalowa Wola