Policjanci przerwali jazdę pijanemu kierowcy ciągnika

Brawurowa jazda ciągnikiem rolniczym zakończyła się zatrzymaniem 36-letniego kierowcy. Mężczyzna prowadził pojazd pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Ponadto okazało się, że pojazd jest niezarejestrowany, a jego kierowca nie posiada prawa jazdy. 36-latek odpowie m.in. za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W miniony piątek po godz. 19, policjanci pojechali na interwencję dotyczącą nietrzeźwego kierowcy ciągnika rolniczego, na terenie gminy Ulanów. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę, który jeździł po okolicy ciągnikiem, zupełnie lekceważąc przepisy ruchu drogowego. Świadkowie zdarzenia powiedzieli policjantom, że mężczyzna zachowywał się agresywnie i jeździł ciągnikiem po podwórkach sąsiednich posesji.

Widząc policjantów, kierujący ciągnikiem zatrzymał się. Podczas legitymowania, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że 36-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a sam ciągnik nie jest zarejestrowany oraz nie posiada żadnych oznaczeń. W ciągniku znajdowała się skrzynka z pustymi butelkami po piwie.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę ciagnika, a pojazd którym kierował został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za nieodpowiedzialne zachowanie 36-latek odpowie teraz przed sądem.

Źródło KPP Nisko