Policjanci przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową

Policjanci ruchu drogowego, z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, przeprowadzili dzisiaj egzamin na kartę rowerową. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy, uczniowie zdawali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Młodzi kierowcy musieli wykazać się, nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także ich praktycznym zastosowaniem na drodze.

Pierwszym pojazdem, z jakiego w większości korzystają młodzi ludzie – to rower. Aby można było się nim bezpiecznie poruszać po drodze, kierowcy muszą najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę, dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego i ich praktycznego zastosowania na drodze. W następnej kolejności mogą przystąpić do egzaminu, którego pozytywne ukończenie zaowocuje zdobyciem „małego prawa jazdy” – czyli karty rowerowej.

Dzisiaj przed południem, st. post. Arkadiusz Draus oraz post. Mirosław Mołoń, policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, odwiedzili uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Dąbrowskiego 8 w Nisku, gdzie przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek 10 lat i wykazali się niezbędnymi umiejętnościami podczas zajęć szkolnych z przepisów prawa ruchu drogowego. W trakcie egzaminu, dzieci wykazały się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze oraz znajomością przepisów ruchu drogowego, a w szczególności najnowszych zmian w przepisach dotyczących rowerzystów i użytkowników hulajnóg.

Wszyscy uczestnicy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym i już wkrótce otrzymają swoje pierwsze uprawnienia.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego egzaminu serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej oraz „szerokiej drogi”!

Źródło KPP Nisko