Policjanci prowadzili działania „Prędkość”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, prowadzili we wtorek działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Na terenie powiatu niżańskiego funkcjonariusze ujawnili 24 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. Jednemu z kierujących zostało zatrzymane prawo jazdy, został też ukarany mandatem karnym.

We wtorek niżańscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Prędkość”, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili 24 wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Kierowcy, którzy nie przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Niechlubnym rekordzistą, tego dnia okazał się 30-letni kierowca busa, którego policjanci zatrzymali po godz. 16 na drodze w miejscowości Dąbrówka. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym jadąc z prędkością 102 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, kierowca busa został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz punktami karnymi.

Policja po raz kolejny apeluje o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominamy o obowiązujących kwotach mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

  •     do 30 km/h – do 400 zł
  •     od 31 do 40 km/h – co najmniej 800 zł
  •     o 41-50 km/h – 1000 zł
  •     o 51-60 km/h – 1500 zł
  •     o 61-70 km/h – 2000 zł
  •     o 71 km/h i więcej – 2500 zł.

Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Źródło KPP Nisko