Policjanci potwierdzili zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mandat i punkty karne – to kara jaką ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Kontrole drogowe przeprowadzone były w Rudniku nad Sanem, w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ciągu niespełna godziny niżańscy policjanci nałożyli pięć mandatów za zbyt szybką jazdę.

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Na ul. Mickiewicza, na odcinku drogi krajowej nr 77, mieszkańcy Rudnika nad Sanem, w 10-ciu miejscach zaznaczyli zagrożenie związane z przekraczaniem prędkości. Ten odcinek drogi jest systematycznie patrolowany przez policjantów ruchu drogowego.

W czwartek, tylko w ciągu godziny funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli 5 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Od godz. 8.30 kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy na ul. Mickiewicza. Już po chwili, policyjny radar wskazał, że kierująca volkswagenem jedzie z nadmierną prędkością. Przy ograniczeniu do 50 km/h miała 74 km. Mieszkanka Kopek została ukarana mandatem.

Po kilku minutach została zatrzymana do kontroli drogowej mieszkanka Rogóźni. Kobieta jechała z prędkością 75 km/h. Następnie policjanci zatrzymali 76-letniego kierowcę skody ze Stalowej Woli, który na liczniku miał 80 km/h.

Kolejni dwaj kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez policjantów jechali z prędkością 80 km/h, mimo tego, że na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatem.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców danego regionu. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie. 

Źródło KPP Nisko