Policjanci potwierdzają zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne – to konsekwencje, jakie poniósł kierowca audi, który w Jeżowem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kontrole drogowe przeprowadzane są na terenie powiatu niżańskiego w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Prawo jazdy straciła także młoda kobieta, która prowadziła samochód po alkoholu.

Wczoraj, tuż po godz. 19, funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzając prędkość w Jeżowem, zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierujący pochodzący z Trześni miał na liczniku 115 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy i nałożyli na niego mandat. Droga wojewódzka nr 861, jest cyklicznie kontrolowana przez policjantów ruchu drogowego, ze względu na często pojawiające się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości.

Kolejne prawo jazdy, policjanci zatrzymali 22-latece ze Stalowej Woli. Kobieta nie zatrzymała się na znaku stop. W trakcie kontroli okazało się, że była w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali kierujacej prawo jazdy, ukarali ją mandatem i udaremnili jej dalszą jazdę.

Źródło KPP Nisko