Policjanci opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie

Funkcjonariusze niżańskiej drogówki spotkali się z dziećmi ze szkoły w Hucisku. Dwa spotkania poświęcone były bezpieczeństwu maluchów w drodze do i ze szkoły. Policjant zwracał uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się jako uczestnika ruchu drogowego, w tym bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Spotkanie, ze względów sanitarnych odbyło się na zewnątrz budynku szkolnego. Dzieci z niecierpliwością czekały na policjanta, gdy podjechał radiowozem. Pojazd służbowy i sprzęt będący na wyposażeniu policji były niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Mł. asp. Sebastian Jęczeń opowiadał maluchom, na czym polega praca policjanta i jak dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po drodze z chodnikiem lub poruszania się po poboczu oraz wskazywał najbardziej niebezpieczne miejsca. Przypominał także o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. 

Podczas spotkania wspominał o zakazie korzystania z telefonów komórkowych w trakcie jazdy rowerem, czy przeglądania internetu w telefonie podczas przechodzenia przez pasy. Mówił o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz korzystania z roweru i hulajnogi. 

Spotkanie było przypomnieniem, w jaki sposób unikać zagrożeń i bezpiecznie bawić się na podwórku. Policjant przestrzegał przed niebezpiecznymi zabawami w domu, przypomniał o konieczności trzymania się z daleka od ostrych przedmiotów.

 

Źródło KPP Nisko