Podsumowanie piątkowej akcji pn. „Prędkość”

W piątek policjanci niżańskiego ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda.

W ubiegły piątek, policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach powiatu niżańskiego. Tego dnia  funkcjonariusze ujawnili ponad 20 przypadków naruszeń przepisów w ruchu drogowym w tym 18 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierowców zatrzymanych do kontroli – żaden z badanych nie wsiadł za kierownicę po wypiciu alkoholu.  

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Pamiętajmy, że wybierając sposób dotarcia do celu podróży nie kierujmy się pospiechem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.

Źródło KPP Nisko