Planujesz zlecić pozycjonowanie sklepu internetowego? Wyjaśniamy, co i jak

Strona sklepu internetowego wymaga równie złożonej promocji, jak każda inna witryna. Na proces ten składają się dziesiątki czynności, włącznie z optymalizacją pod wyszukiwarki internetowe oraz budowaniem profilu linkowego i przygotowaniem opisów produktowych. Jeżeli jesteś właśnie na etapie poszukiwania agencji, która przeprowadzi pozycjonowanie Twojego e-sklepu, ten artykuł powinien Cię zainteresować. Przekonaj się, co musisz wiedzieć, chcąc powierzyć zewnętrznej firmie promocję swojego biznesu.

Współpraca na przejrzystych warunkach, czyli korzystna umowa na czas nieokreślony

Przed zawarciem umowy na pozycjonowanie sklepu internetowego, z pewnością skontaktujesz się z co najmniej kilkoma agencjami, świadczącymi tego typu usługę. Po otrzymaniu propozycji ofertowych, na spokojnie je przeanalizuj i porównaj. Nie reaguj zbyt entuzjastycznie, gdy handlowiec zaproponuje trzy albo cztery miesiące gratis. Podejrzane promocje często mają drugie dno, np. w postaci umowy na co najmniej dwa lata. Uważaj też na przestarzałe metody, które choć są atrakcyjne cenowo, na dłuższą metę się nie opłacają. To chociażby pozycjonowanie strony za efekt, zapewniające pozorne rezultaty, w żaden sposób jednak nieprzekładające się na zyski.
Firmy proponujące klientom rozliczenie za pozycjonowanie w modelu za efekt, narażają ich strony na kary od Google. Równie nieetycznie postępują agencje oraz freelancerzy, podpisujący umowy długoterminowe na warunkach, skutecznie utrudniających ich zerwanie. Jak podkreślają specjaliści z Agencji AFTERWEB: dwuletnia umowa z kilkumiesięcznym okresem wypowiedzenia to dla klienta znak, aby dobrze przemyśleć jej podpisanie. Profesjonaliści od pozycjonowania stron nie obawiają się zawierania umów na czas nieokreślony, z krótkim okresem wypowiedzenia. Ważne jest, aby klienci współpracowali z agencją ze względu na zadowalające efekty współpracy, nie zaś z konieczności.

Źródło: afterweb.pl/pozycjonowanie-stron

Promuj swój sklep internetowy, zlecając jego pozycjonowanie ekspertom od SEO

Zanim podpiszesz umowę na pozycjonowanie sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania upewnij się, że dotyczy ona kompleksowych usług. Zwróć uwagę na to, czy wybrana firma zapewnia indywidualne podejście do klienta i gwarantuje regularne raportowanie przeprowadzonych prac (np. kwartalne). Lista działań wchodzących w zakres usług powinna być rozbudowana i nie ograniczać się do ogólnikowych zapisów typu: optymalizacja i pozycjonowanie. Musisz też wiedzieć, że profesjonalna Agencja SEO nigdy nie zagwarantuje pierwszej pozycji w Google. Algorytm wyszukiwarki jest na tyle zmienny, że nikt nie wie, co przyniesie kolejna aktualizacja. Pozycjonowanie sklepu internetowego to złożony proces, wymagający skrupulatnych prac, prowadzonych miesiącami. Jeśli powierzysz ich wykonanie odpowiedniej firmie, na pewno odczujesz korzyści.