Pikniki rodzinne z udziałem policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku wzięli udział w piknikach rodzinnych, które odbyły się na terenie szkoły podstawowej w Nisku – Podwolinie, a następnego dnia w miejscowości Kopki gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, które przygotowali dla nich niżańscy policjanci. Spotkania były świetną okazją, aby porozmawiać z dziećmi oraz dorosłymi o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku po raz kolejny wzięli udział w miniony weekend w piknikach rodzinnych. W sobotę policyjne stoisko profilaktyczne było na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku – Podwolinie, a w niedzielę mundurowi wzięli udział w uroczystym otwarciu placu zabaw w miejscowowści Kopki. Dla najmłodszych policjanci przygotowali wiele atrakcji. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, posłuchać czym na co dzień zajmują się policjanci, a także zobaczyć policyjne wyposażenie. Spotkania były świetną okazją do przypomnienia uczestnikom pikników o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji.

Ponadto, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Niemałą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych było przymierzenie policyjnego wyposażenia wykorzystywanego podczas zabezpieczeń imprez masowych. Kamizelka przeciwuderzeniowa, chełm, tarcza – to tylko niektóre elementy wyposażenia, w które z wielką ciekawością i chęcią ubierali się najmłodsi uczestnicy pikników. Tego rodzaju spotkania sprzyjają policyjnej współpracy ze społeczeństwem.

Źródło KPP Nisko